Poniedziałkowa prasówka
Dodane przez rks1955 dnia 30.01.2012 23:05:22
Pierwszy tegoroczny mecz piłkarzy Chełmianki zakończył się wynikiem remisowym 2:2. Rywalem podopiecznych Waldemara Wiatra był drugoligowy Motor Lublin. Biorąc pod uwagę fakt, że przeciwnik był bardzo wymagający, rezultat należy uznać za satysfakcjonujący.

- Mogliśmy nawet wygrać - mówi trener Wiater. - Prowadziliśmy do przerwy, a gola na 2:2 straciliśmy po rzucie wolnym, gdy nasza obrona przez moment zaspała. Na tle mocnego rywala, bo Motor zalicza się do czołowych drużyn w II lidze, wypadliśmy bardzo udanie. Przypomnę, że przed rokiem w sparingu z Motorem przegraliśmy aż 0:5
W pierwszej połowie chełmianie popełnili jedyny błąd, któy w 20 min. wykorzystał Ukrainiec Rusłan Majdan. Wynik wyrównał Wyroślak, a jeszcze przed przerwą do siatki lubelskiej drużyny trafił Krakiewicz. Gola dla Motoru na 2:2 zdobył Igor Migalewski. Chełmianka zagrała w składzie: Porzyc - Siatka, Słomka, Krzyżak, Dyczko, Fajman, Wieczorek, Kasperek, Miksza, Krakiewicz, Wyroślak. Na zmiany w drugiej połowie wchodzili: Szokaluk, Korszla, Gregorowicz, Drob.
W zespole Chełmianki zagrał testowany 19-latek Korszla, wychowanek Sparty Rejowiec Fabryczny. Nie było natomiast kontuzjowanego Marka Grzywny. Zagrać nie mogli również Mateusz Tywoniuk, który wyjechał na studia i Karol Knot. - Obawiałem się o formę zawodników, bo ciężko trenujemy, ale chłopcy zagrali bardzo mądrze taktycznie. Z takimi rywalami, jak Motor, nie wolno tracić głowy - mówi Wiater.
Od poniedziałku przez całe ferie zawodnicy Chełmianki będą trenować dwa razy dziennie. - Poza piątkami, kiedy to odbędzie się jeden trening, gdyż w soboty będziemy rozgrywać mecze sparingowe. Już w najbliższą sobotę o godz. 12.00 zagramy z drugoligową Wisłą Puławy na jej boisku. Będziemy chcieli zaprezentować się co najmniej tak dobrze, jak w spotkaniu z Motorem - mówi Wiater.

źródło: Nowy Tydzień Chełmski