Trener Waldemar Wiater: "Zawodnicy trenują z pełnym zaangażowaniem"
Dodane przez rks1955 dnia 18.01.2012 10:55:31
Od 7 stycznia piłkarze Chełmianki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej III ligi sezonu 2011/12. Zajęcia prowadzone są w Chełmie, na powietrzu(biegowe), w hali, na Orliku oraz na stadionie miejskim...
Rozszerzona zawartość newsa
Od 7 stycznia piłkarze Chełmianki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej III ligi sezonu 2011/12. Zajęcia prowadzone są w Chełmie, na powietrzu(biegowe), w hali, na Orliku oraz na stadionie miejskim. Jak przekazał mi trener Waldemar Wiater, codziennie na treningu obecnych jest 18-19 zawodników, którzy z pełnym zaangażowaniem podchodzą do swoich obowiązków. W okresie ferii zimowych zawodnicy rozpoczną obóz dochodzeniowy w Chełmie, podczas którego będą trenować dwa razy dziennie. W przerwie między treningami otrzymają posiłek regeneracyjny w postaci obiadu.
Z obozu Chełmianki dochodzą dobre jak również te gorsze wiadomości. Te gorsze to odejście z drużyny "ikony" Chełmianki, 37-letniego Sławka Tatysiaka, który ze względu na pracę przenosi się do Dorohuska, gdzie będzie reprezentował barwy lidera chełmskiej klasy okręgowej, tamtejszej "Granicy".
Niespodziewaną wiadomością dla szkoleniowca Chełmianki jest fakt odejścia z drużyny drugiego pomocnika - Karola Knota. Pomimo rozmów, trenerowi Wiatrowi nie udało się nakłonić Karola do pozostania w zespole. Zdecydował, że dalszą grę będzie kontynuował w zespole, z którego przyszedł do Chełmianki, czyli Ogniwie Wierzbica - aktualnie 5. zespole chełmskiej klasy okręgowej.
Następną z tych złych wiadomości jest kontuzja jakiej nabawił się podczas gry na hali (pomimo zakazu klubowego dla zawodników) Łukasz Postój. Niestety diagnoza jest fatalna, zerwane więzadła w kolanie i oczywiście operacja. Jak wiadomo w takim przypadku, popularny "Postojek" ma rok "z głowy". Szkoda, gdyż jesienią Łukasz prezentował się całkiem przyzwoicie.
Jak wiadomo w składzie zespołu przez rundę jesienną mieliśmy zawodnika z Legii Warszawa, Sebastiana Dąbrowskiego. Grał on na zasadzie półrocznego wypożyczenia, w związku z powyższym nie zobaczymy go na wiosnę w chełmskiej drużynie
Do pracy za granicę na około 1,5 miesiąca wyjechał Kazio Bala, jednak on powinien wrócić do treningów pod koniec lutego i będzie na wiosnę do dyspozycji szkoleniowca Chełmianki.
Teraz może te lepsze wieści z obozu pierwszego zespołu. W rundzie wiosennej do dyspozycji trenera będzie aż 8 młodzieżowców:
dwóch bramkarzy - Paweł Szokaluk (posiada własnego menadżera, który załatwił mu testy w Ruchu Radzionków, jednak pozostanie do końca sezonu w Chełmie) i Oskar Szykuła,
dwóch obrońców: Tomasz Borys i Adrian Siatka (powrócił z testów w Miedzi Legnica i do końca sezonu pozostanie w Chełmiance)
dwóch pomocników: Mateusz Miksza (powrócił na stałe do zespołu z Białej Podlaskiej), Karol Koniczuk,
dwóch napastników: Kazimierz Bala, Marcin Gregorowicz (podobnie jak Arian Siatka powrócił z testów w Miedzi Legnica i pozostanie do końca sezonu w Chełmie)
Kolejna dobra wiadomość to powrót do drużyny po kontuzji Kamila Droba. Jak przekazał trener Wiater, Kamil jest w pełni zdrowy, trenuje z pełnym obciążeniem i prezentuje się bardzo dobrze. Na pewno wiosną będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu.
Okres rehabilitacji przechodzi jeszcze Piotr Wójcik. Nasz czołowy napastnik zacznie treningi na przełomie marca i kwietnia. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, powinien wskoczyć do składu zespołu na kilka ostatnich meczów rundy wiosennej.
Poprawiła się także sytuacja finansowa w klubie. Podczas spotkania zarządu z zawodnikami, został przedstawiony plan spłaty zaległych zobowiązań, który zyskał aprobatę wszystkich piłkarzy.
W rundzie wiosennej kadra zespołu powinna przedstawiać się następująco:
Bramkarze: Bartłomiej Porzyc, Paweł Szokaluk(mł.), Oskar Szykuła(mł.)
Obrońcy: Łukasz Dyczko, Marek Grzywna, Sebastian Kogut, Mateusz Krzyżak, Adrian Siatka(mł.), Arkadiusz Słomka, Mateusz Tywoniuk, Tomasz Borys(mł.)
Pomocnicy i napastnicy: Marcin Kasperek, Karol Koniczuk(mł.), Daniel Krakiewicz, Kamil Drob, Mateusz Miksza(mł.), Dawid Wieczorek, Kazimierz Bala(mł.), Marcin Gregorowicz(mł.), Krzysztof Fajman, Jarosław Wyroślak, Piotr Wójcik.
Mecze sparingowe będą rozgrywane zgodnie z wcześniejszym harmonogramem. Tak więc pierwszy mecz kontrolny rozegramy 28 stycznia w Lublinie z II-ligowym "Motorem". Kolejnym przeciwnikiem będzie II-ligowa "Wisła" Puławy. Mecz zostanie rozegrany 4 lutego o godzinie 12.00 na stadionie MOSiR w Puławach.

źródło: własne