Chełmianka rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej
Dodane przez rks1955 dnia 09.01.2012 10:47:52
Sobotnim treningiem na hali piłkarze trzecioligowej Chełmianki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2011/12.
Rozszerzona zawartość newsa
Sobotnim treningiem na hali piłkarze trzecioligowej Chełmianki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2011/12.
Na pierwszym spotkaniu trener Waldemar Wiater miał do dyspozycji 17 zawodników. Brakowało między innymi Marka Grzywny, Daniela Krakiewicza, Sławomira Tatysiaka. Nieobecność dwóch pierwszych była usprawiedliwiona, natomiast popularny "Tatys" otrzymał zgodę na odejście i jest w trakcie szukania zespołu, w którym zagra na wiosnę. Doświadczony pomocnik ma kilka propozycji z IV ligi i jeszcze nie podjął decyzji odnośnie swojej przynależności klubowej.
Ostatnie kłopoty finansowe spowodowały, że prawdopodobnie w zespole nie zobaczymy nowych zawodników, którzy mogliby wzmocnić skład pierwszej drużyny. Jest jednak szansa, że pomimo tego zespół zostanie wzmocniony. Po wyleczeniu kontuzji kolana treningi zaczął Kamil Drob i jeśli porozumie się z działaczami Chełmianki, wiosną będziemy oglądać jego wspaniałe rajdy i bramki dla naszej drużyny. Jak wiemy Kamil to jeden z najlepszych piłkarzy, którzy w ostatnich latach reprezentowali barwy naszego klubu, dlatego miejmy nadzieję, że zawodnik "dogada" się odnośnie warunków gry w biało-zielonych barwach. Z niecierpliwością czekamy także na powrót naszego napastnika, Piotra Wójcika, który przechodzi rehabilitację po ubiegłorocznej kontuzji. To kolejny po Kamilu Drobie zawodnik, który jest niezbędny w naszym zespole.
Wyjaśniła się także sytuacja z dwoma młodzieżowcami naszego klubu. Adrian Siatka i Marcin Gregorowicz rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej z Chełmianką i powinni pozostać w klubie przynajmniej do końca sezonu. Działacze Miedzi Legnica byli zainteresowani naszymi piłkarzami, ale nie chcieli za nich płacić zbyt dużych pieniędzy. To dobra wiadomość, gdyż po odejściu na studia do Białej Podlaskiej Mateusza Mikszy, na początku rundy rewanżowej może zabraknąć kolejnego młodzieżowca z podstawowego składu Chełmianki. Kazimierz Bala wyjechał za granicę i być może dołączy do zespołu dopiero pod koniec przygotowań, tj. na początku marca.
Obecnie Chełmianka będzie trenować w hali oraz na chełmskim Orliku. Piłkarzy czeka przede wszystkim dużo biegania, aż do pierwszego meczu sparingowego, który zostanie rozegrany 28 stycznia w Lublinie z miejscowym Motorem. Pod koniec stycznia w okresie ferii zimowych rozpocznie się obóz dochodzeniowy na obiektach w Chełmie, a treningi obywać się będą dwa razy dziennie.


Szczegółowy plan meczów sparingowych dostępny jest w panelu Nawigacja (po lewej stronie) w zakładce plan przygotowań Chełmianki do rundy wiosennej 2012.

źródło: www.dziennikwschodni.pl, własne