BARDZO TRUDNA SYTUACJA FINANSOWA CHEŁMIANKI
Dodane przez rks1955 dnia 28.11.2011 19:54:58
"Chełmianka wycofa się z III ligi ?" - Artykuł takiej treści ukazał się w dzisiejszym Nowym Tygodniu Chełmskim. Jak mówi Prezes Klubu, Grzegorz Gardziński ..
Rozszerzona zawartość newsa
"Chełmianka wycofa się z III ligi ?" - Artykuł takiej treści ukazał się w dzisiejszym Nowym Tygodniu Chełmskim. Jak mówi Prezes Klubu, Grzegorz Gardziński : "Widmo wycofania drużyny z rozgrywek zajrzało nam głęboko w oczy". Klubowa kasa świeci pustkami, gdyż do tej pory nie udało się pozyskać strategicznego sponsora, który mógłby w dużej mierze "udźwignąć ciężar" finansowania klubu. Koszty prowadzenia zespołu na poziomie III ligi nie są małe (około 550 tysięcy złotych) i pomimo dużej przychylności władz miasta na czele z Prezydent Agatą Fisz i Wiceprezydentem Stanisławem Mościckim (ponad 200 tysięczna dotacja) do prawidłowego funkcjonowania i zamknięcia budżetu w dalszym ciągu brakuje około 150 tysięcy złotych.
Po wielu latach posuchy, Chełmianka powoli pnie się do góry w ligowej hierarchii. Czy dotychczasowe sukcesy mają zostać zaprzepaszczone ? Czy w 70-tysięcznym mieście naprawdę nikomu nie zależy na losie zasłużonego klubu ?
Władze klubu w dalszym ciągu szukają firm i prywatnych sponsorów chętnych do finansowego wsparcia zespołu, ale czas ucieka. Prezes Gardziński uważa, że bez pomocy finansowej, na wiosnę drużyna Chełmianki nie będzie uczestniczyła w rozgrywkach III ligi, gdyż bezsensem byłoby dalsze zadłużanie klubu. Coraz większy deficyt, w konsekwencji doprowadziłby do upadku całej Chełmianki, a tego nikt nie chce, gdyż przerabialiśmy to już na początku lat 90-tych.

na podstawie artykułu NTCH, nr 48(322) z dnia 28 listopada 2011 r.

Jako prowadzący nieoficjalną stronę Chełmianki zwracam się do wszystkich kibiców naszego klubu o pomoc w ratowaniu ukochanej Chełmianki. Może macie jakieś pomysły ? Kiedyś był tzw. "KLUB 100", ale ile osób wpłacało miesięczne składki ? Podam przykład, potencjalnie około 500 osób regularnie kibicuje naszemu klubowi, gdyby każda z tych osób zadeklarowała regularne miesięczne wpłaty na klub od 10 do 30 złotych, budżet zwiększyłby się o około 100 tysięcy rocznie. Czekam na ciekawe propozycje tych, którym zależy na losie CHEŁMIANKI.