oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Download ˇ Artykuły ˇ Forum ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów23/10/2019 01:43

Najnowszy Użytkownik: JoshBouff
Trzy punkty zostały w Chełmie. CHEŁMIANKA-Orlęta Radzyń Podl. 2:1(2:0)
Trzynasta kolejka spotkań III ligi lubelsko-podkarpackiej okazała się szczęśliwa dla naszego zespołu. Chełmianka pokonała gości z Radzynia 2:1(2:0). Prowadzenie dla naszego zespołu uzyskaliśmy w 25 minucie meczu, po strzale z rzutu karnego wykonywanego przez Marcina Kasperka. Chwilę wcześniej obrońca drużyny gości "powalił" w polu karnym Łukasza Postoja i dobrze sędziujący ten mecz Andrzej Zwierzchowski z Mielca bez wahania podyktował "wapno". Po kilku minutach, ponownie radością "eksplodowały" trybuny na "Szwoleżer Arena". Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Dawid Wieczorek i piłka wpadła w okienko bramki bronionej przez Stężałę. Do końca pierwszej części nasz zespół miał więcej z gry i przy odrobinie szczęścia mogliśmy się pokusić o kolejne gole. Jednak z wyniku 2:0 po 45 minutach, cieszyli się wszyscy kibice naszej drużyny, którzy zdecydowali się obejrzeć to widowisko. Na pewno nie mieli czego żałować.
Drugą część meczu lepiej rozpoczęli goście. Na pewno usłyszeli kilka gorzkich słów od trenera Grzesiaka, który miał dużo pretensji do swoich zawodników za grę w I części meczu. Widocznie reprymenda szkoleniowca zadziałała bardzo szybko, gdyż już cztery minuty po rozpoczęciu II części spotkania, goście zmniejszyli rozmiary porażki na 2:1. Szczęśliwym strzelcem gola był Konrad Król, który płaskim strzałem przy słupku pokonał dobrze broniącego w tym meczu Bartka Porzyca. Piłkarze Orląt złapali "wiatr w żagle", jednak trzeba przyznać, że nasi zawodnicy umiejętnie wyprowadzali kontry i kilkakrotnie mieli szanse na podwyższenie wyniku meczu. W naszym zespole dobrze radzili sobie wprowadzeni po przerwie Krakiewicz, Wyroślak i Tatysiak. Najlepszą szansę dla drużyny gości zmarnował w 68 minucie meczu strzelec gola dla Orląt, Konrad Król. Jego strzał z kilku metrów trafił w słupek, piłka przetoczyła się wzdłuż linii bramkowej i wyszła w pole. Chwilę później znakomitą szansę zmarnował Pliszka, który wykańczał akcję Mychalczuka. Jego strzał z kilku metrów przeleciał wysoko nad bramką naszej drużyny. Później to Chełmianka miała kilka sytuacji, głównie za sprawą naszych rezerwowych, którzy przejawiali dużą ochotę do gry. Najlepszą sytuację mieliśmy w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Z lewej strony boiska, z odległości około 20 metrów, rzut wolny wykonywał Daniel Krakiewicz. Uderzona piłka zmyliła obrońców i bramkarza, ale trafiła "tylko" w prawy słupek bramki Orląt. Wszyscy kibice poderwali się z miejsc, widząc piłkę w bramce gości. Do końca meczu było nerwowo. Swoją szansę w w czwartej minucie doliczonego czasu gry mieli jeszcze goście, jednak uderzenie z ostrego kąta Ptaszyńskiego, wspaniale wybronił Bartek Porzyc. Po chwili arbiter odgwizdał koniec meczu. Chełmianka wygrała 2:1, po dobrym meczu, pełnym zaangażowania i walki o każdy metr boiska. Tak walczącą drużynę chcielibyśmy oglądać w każdym meczu. Brawo zawodnicy.

W niedzielnym meczu zespoły wystąpiły w składach:

CHEŁMIANKA : Porzyc - Grzywna, Krzyżak, Tywoniuk, Dyczko (62' Krakiewicz), Wieczorek, Postój, Kasperek (75' Tatysiak), Siatka, Bala (61' Gregorowicz), Fajman (76' Wyroślak)

Orlęta: Stężała - Sawczuk, Nowik, Borowicki (46' Kazubski), Zarzecki, Sobiech (46' Tymosiak), Hermann, Pliszka, Piotrowicz (19' Król), Łukasz Kępa (74' Ptaszyński), Mychalczuk

Żółtymi kartkami zostali ukarani: Postój, Fajman z Chełmianki oraz Sawczuk, Tymosiak, Ptaszyński z Orląt

Mecz obejrzało około 600 widzów.

W pozostałych meczach XIII kolejki spotkań uzyskano wyniki:

Limblach Zaczernie - Stal Sanok 1:0(1:0) Tomasz Płonka 45'
Avia Świdnik - Siarka Tarnobrzeg 2:1(1:1) Konrad Tarkowski 43', Michał Sadło 54' - Bartosz Madeja 41'
Polonia Przemyśl - Strumyk Malawa 2:0(0:0) Mateusz Wanat 65', Arkadiusz Gosa 70'
Stal Mielec - Izolator Boguchwała 1:0(0:0) Michał Wolański 90'
Stal Kraśnik - Karpaty Krosno 2:1(1:1) Rafał Szczawiński 13', 70' - Kamil Radulj 10'
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Podlasie Biała Podlaska 0:2(0:1) Wojciech Hołoweńko 8', Tomasz Gawroński 67'
Partyzant Targowiska - Unia Nowa Sarzyna 1:1(1:1) Ireneusz Zarzyka 45' - Kamil Oślizło 5'